Kategórie

Zľavy

Naše prodejny

Najpredávanejšie

Všechny nejprodávanější produkty

Izolované nerezové komíny alebo tiež Trojvrstvé izolované komíny

Tento typ komína je dnes plnohodnotnou náhradou klasických šamotových alebo tiež keramických komínov. Názov trojvrstvý je odvodený od počtu jednotlivých vrstiev tohto komínového systému. Vnútorná vrstva je vyrobená z vnútornej nerezovej vložky (rúry) rôznej hrúbky od 0,5 mm, cez 0,6 mm, 0,8 mm 1 mm. Vnútorná vložky zo silnejšieho materiálu sa bežne nevyrába. Ďalej u tejto vložky je možné použiť materiál rôznej kvality - akosti, bežnou akosťou je 1.4301, ktorá je vhodná predovšetkým na drevo a plyn, ďalšia často používaná akosť je 1.4404, jedná sa o nerezovú oceľ so zvýšenou odolnosťou proti chemickým látkam, ktoré tiež vznikajú pri spaľovanie. Dalo by sa povedať že tento materiál je najčastejšie používaným pre výrobu komínových vložiek. Akosť 1.4404 je drahšou variantou oproti 1.4301 cca o 15-20%, vydrží ale aj dlhšie. Tieto vložky sú vhodné hlavne pre uhlie kde pri spaľovaní vzniká rada agresívnych látok a kyselín ktorým musí vnútorná vložka odolať. Ďalšou možnou variantou kvality je akosť 1.4808, jedná sa o žiaruvzdorný materiál, vhodný predovšetkým pre odvody spalín kde pri spaľovaní vzniká pomerne vysoká teplota. Pri rozhodovaní aký materiál a hrúbku použiť je dôležité hlavne vedieť čím budeme v spotrebiči kúriť. Použitie správnej hrúbky a tiež kvality je zavyslé na životnosti celého komína. Všeobecne platí čím silnejší materiál, tým dlhší živonost, pre komíny kde budeme kúriť iba drevom je dostačujúca akosť 1.4301, pre komíny kde budeme kúriť uhlím, alebo rôzne striedať spaľovaný materiál je lepšie použiť vložku 1.4404. Ak uvažujeme o kúrenie ako o hlavnom zdroji tepla, kede sa bude kúriť hlavne drevom alebo uhlím je vhodné použiť vložku hr. min. 0,8 1 mm. V prípade sa jedná o komín ktorý bude využívaný raz za čas, napríklad na chalupe alebo ako vedľajší pomocný zdroj tepla v dome, tu je možné použiť aj komín s hrúbkou vložky 0,5, alebo 0,6 mm, samozrejme ak tento komínový systém certifikáciu na tuhé palivá. Inak je vložka hr. 0,5 alebo 0,6 mm vhodná hlavne pre plyn a to aj pri každodennom využívaní.

Ďalšou časťou, alebo tiež vrstvou je vnútorná izolácia. Izolácia je veľmi dôležitým prvkom celého systému. Od jej kvality je tiež odvodená bezpečnosť celého komína. Rôzni výrobcovia využívajú aj rôzne izolácie. Tieto používané izolácie majú rôznu teplotnú odolnosť, najčastejšie je to od 450 ° C po 1200 ° C. Preto je dôležité venovať pozornosť aj tomuto údaju. Ide o to že pri bežnej prevádzke teplota v komíne málokedy presiahne teplotu 450 ° C, čo je pre túto prevádzku dostačujúca. Problém môže nastať hlavne pri vyhorení komína, kde teploty pri horení sadzí dosahujú až 1000 ° C, potom tam nastáva problém že izolácia neodolá takej teplote a časom sa rozpadne. Takýto komín je potom nebezpečné používať, pretože jeho tepelná odolnosť je nedostačujúcá a teplota sa môže ďalej šíriť do priestoru okolo neho a spôsobiť zapálenie treba konštrukcie strechy. Komínové systémy, ktoré tu predávame vystrojené tepelnou izoláciou s odolnosťou do 1200 ° C

Poslednou vrstvou je vonkajšie opláštenie komínového telesa. Toto je najčastejšie vyrábané opäť z nerezového plechu, tu je použitá hrúbka najčastejšie 0,5 mm akosť 1.4509, kde sa jedná o vysoko leštený materiál. Niektorí výrobcovia ponúkajú aj lacnejšie varianty vonkajšieho opláštenia vyrobeného napríklad z pozinkovaného, hliníkového alebo plechu s farebnou úpravou. Oproti nerezovému materiálu sa jedná sa o minimálnu úsporu a tiež nižžší životnosť.

Výhodou týchto nerezových komínov je hlavne:
 
- Nízka hmotnosť
- Možnosť praktický neobmedzeného umiestnenie podľa potreby zakzníka
- Rýchla montáž
- Pri použití kvalitných materiálov odpovedajúcich druhu paliva, životnosť rovnajúca sa desiatkam rokov
- Vďaka hladkosti vnútornej vložky sa menej usadzujú sadze a decht na stenách, jednoduchšie čistenie
- Rýchle prehriatie celého komína a tým rýchle dosiahnutie prevádzkovej teploty
- Možnosť systém kedykoľvek rozobrať a postaviť na inom mieste

V prípade že máte záujem o nerezový izolovaný systém, odporúčame vám kontaktovať našu technickú podporu na číslach +420 604 135 603, alebo +420 605 243 429, kde vám ochotne poradia a navrhnú vám podľa požiadavky to najlepšie technické riešenie.

Máme skúsenosti s desiatkami vlastných realizáciou.

Tým kominy1.sk


..